Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Realizujemy zamówienia internetowe normalnie

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

zmiany w świadczeniu usług

Przygotowania do Brexitu

Przygotowania do Brexitu

Przypominamy, że po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię nastąpią zmiany w procedowaniu przesyłek wysyłanych do i z Wielkiej Brytanii.

DPDgroup jest przygotowana na różne scenariusze i modele późniejszego partnerstwa Wielkiej Brytanii i UE. Klientom przypominamy jednak o konieczności przeanalizowania warunków handlowych z kontrahentami z uwzględnieniem zmian w procedurach celnych oraz nowych kosztów transportu pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. Zachęcamy do skorzystania ze wsparcia DPD, która wdrożyła już odpowiednie procedury i uzyskała niezbędne certyfikaty.

Zwracamy uwagę na konieczność wprowadzenia w aplikacjach wysyłkowych dodatkowych danych, w tym: adresu email i numeru telefonu Odbiorcy, opisu towaru w języku polskim i angielskim, wartości towaru, kraju pochodzenia, kodu taryfy celnej, adresu oraz numeru EORI nadawcy w Unii Europejskiej i/lub Wielkiej Brytanii oraz dołączenie faktury handlowej lub faktury pro forma. Odpowiednie moduły zostaną udostępnione w naszych systemach w okresie bezpośrednio poprzedzającym BREXIT.

W przypadku, gdy Wielka Brytania opuści UE bez umowy, do paczek wysyłanych do Wielkiej Brytanii konieczna będzie odprawa celna (moduł do odprawy celnej zostanie w odpowiednim czasie udostępniony w naszych aplikacjach). Odprawa eksportowa z Polski do Wielkiej Brytanii wymaga dodatkowo upoważnienia dla agencji celnej DPD Holandia. Odpowiedni wzór dokumentu będzie udostępniony na naszych stronach internetowych w najbliższym czasie.

W przypadku konieczności odprawy celnej do każdej paczki należy dołączyć dokumenty potwierdzające wartość eksportowanych towarów w formie papierowej. Faktura powinna być umieszczona na opakowaniu paczki tak, aby w razie konieczności była ona łatwo dostępna dla służb celnych. Skan faktury powinien zostać załączony w elektronicznym formularzu „Odprawa celna” udostępnionym w aplikacjach, w których tworzą Państwo przesyłki.

Zgodnie z wymogami HM Revenue & Customs (HMRC) wysyłający paczki do Wielkiej Brytanii o wartości poniżej 135 GBP będzie musiał uzyskać numer Import Vat Number (numer będzie dostępny w portalu https://www.gov.uk/guidance/register-for-import-vat-on-parcels-you-sell-to-uk-buyers )

Zwracamy uwagę, że w przypadku braku danych przesyłka zostanie wstrzymana i zwrócona (za przekazanie kompletnych danych odpowiada nadawca).

Ponadto informujemy, że po BREXIT niedostępne będą następujące usługi:

  • doręczenia przesyłek nadanych w Polsce do punktów Pickup w Wielkiej Brytanii
  • nadanie przesyłki do/z Wielkiej Brytanii za gotówkę oraz przez https://www.dpdpickup.pl/Wycen-i-nadaj-Online
  • odbiór paczek z Wielkiej Brytanii na zlecenie klienta DPD Polska . 
  • wyłączenie z serwisu drogowego wysp Guernsey, Jersey i Man.
Witryna stworzona na platformie