Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Przyjmujemy ponownie dywany do prania - Przesyłki kurierskie DPD na terenie Polski dostarczane są terminowo

UWAGA !!!!

Aktualności

27.03.2020 - Koronawirus – międzynarodowy transport drogowy i lotniczy

DPD EXPRESS (przesyłki lotnicze)

Od poniedziałku 30.03 wznowiona zostaje możliwość nadania paczek poza Unię Europejską. Paczki do krajów UE przyjmowane są normalnie.

DPD CLASSIC (przesyłki drogowe)

Spodziewane są wydłużone czasy transportu przesyłek eksportowych ze względu na kontrole prowadzone na granicach w całej Europie. Należy pamiętać, że duża część firm, restauracji i instytucji publicznych jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Wyłączenia i zawieszenia międzynarodowego serwisu kołowego znajdziecie Państwo tu: https://wwwdpd.azureedge.net/zip-codes.xlsx 

27.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

26.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

UWAGA: Fałszywe linki!

Uwaga - jeżeli otrzymaliście Państwo SMS'a z informacją o konieczności dopłaty do paczki z powodu jej dezynfekcji PROSIMY NIE KLIKAĆ W LINK znajdujący się w SMSie. Prowadzi on do podrobionej strony i może skutkować włamaniem na konto bankowe lub innymi wyłudzeniami.

paczka

25.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

24.03.2020 - Koronawirus – międzynarodowy transport drogowy i lotniczy

Rząd w Polsce wprowadził zakaz wysyłania za granicę artykułów medycznych tj. maseczki, rękawiczki, żele antybakteryjne itp. Szczegóły znajdziecie Państwo tu: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ministra-zdrowia-ws-obwieszczenia-antywywozowego 

Część krajów wprowadza rozwiązania mające na celu zminimalizowanie kontaktu kurierów z odbiorcami paczek. Dlatego możliwe są doręczenia paczek bez podpisów odbiorców.

DPD EXPRESS (przesyłki lotnicze)

Zablokowana, do odwołania, została możliwość nadawania paczek poza Unię Europejską. Paczki do krajów Unii przyjmowane są normalnie.

DPD CLASSIC (przesyłki drogowe)

Spodziewane są wydłużone czasy transportu przesyłek eksportowych ze względu na kontrole prowadzone na granicach w całej Europie.

Należy pamiętać, że duża część firm, restauracji i instytucji publicznych jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Wyłączenia i zawieszenia międzynarodowego serwisu drogowego znajdziecie Państwo tu: https://wwwdpd.azureedge.net/zip-codes.xlsx .

24.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

23.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

20.03.2020 - Koronawirus – Przypominamy o zmianach w usługach sobotnich i nowych godzinach pracy recepcji w oddziałach DPD Polska

Informujemy o zmianach w usługach sobotnich i nowych godzinach pracy recepcji w oddziałach

 • od najbliższej soboty, tj. 21 marca 2020 r. serwis "Doręczenie w sobotę" do odwołania zostaje zawieszony
 • od najbliższej soboty, tj. 21 marca 2020 r. recepcje oddziałowe, do odwołania będą zamknięte w soboty
 • od najbliższego poniedziałku, tj. 23 marca 2020 r. do odwołania, recepcje w oddziałach będą czynne w godz. 10.00-18.00.

20.03.2020 - Koronawirus – międzynarodowy transport kołowy na terenie Europy

DPD Classic

Wyłączenia i zawieszenia międzynarodowego serwisu kołowego znajdziecie Państwo tu https://wwwdpd.azureedge.net/zip-codes.xlsx

20.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

19.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

19.03.2020 - Koronawirus – międzynarodowy transport lotniczy i kołowy

W związku z sytuacją sanitarną na świecie i restrykcjami wprowadzanymi przez poszczególne państwa, nadawca przed wysłaniem paczki zobligowany jest do zweryfikowania czy miejsce, do którego przesyłka jest wysyłana, jest otwarte i czy towary są tam przyjmowane. Należy również mieć na uwadze, że ze względu na wzmożone kontrole na granicach państw i tworzące się w ich wyniku kolejki, czas dostawy paczek może być dłuższy niż standardowy.

DPD EXPRESS (transport lotniczy)

Zablokowana zostaje możliwość nadania paczek poza Unię Europejską. Paczki do krajów UE przyjmowane są normalnie.

DPD CLASSIC

Spodziewane są wydłużone (1-2 dni) czasy transportu przesyłek eksportowych ze względu na kontrole prowadzone na granicach w całej Europie. Komunikaty z poprzednich dni dotyczące dostępności serwisu w poszczególnych Państwach są aktualne.

Bułgaria

Miasto Bansko (kod pocztowy 2770) jest poddane kwarantannie do 01.04.2020. Odbiory i dostawy w tym mieście nie są obecnie możliwe. Duża część firm i instytucji na pozostałej części terytorium kraju jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Litwa

Szkoły, bary/restauracje, centra sportowe i usługowe itp. oraz wszystkie sklepy detaliczne niezwiązane z podstawowymi potrzebami są zamknięte co najmniej do 30.03.2020. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Hiszpania

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Punkty Pickup w oddziałach są otwarte.

Francja

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Punkty Pickup zostały zamknięte. Rekomendowane są dostawy bezpośrednio pod adresy odbiorców. Wszystkie paczki, których nie da się doręczyć są zwracane do nadawców.

Niemcy

Cały obszar jest obsługiwany. Należy pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Nadania i odbiory w punktach Pickup są niemożliwe.

Niderlandy

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Szkoły i instytucje publiczne są zamknięte do 06.04.2020.

Austria

Większość terytorium jest obsługiwana. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka, jest otwarte. Część punktów Pickup jest zamknięta. Doręczenia i odbiory w poniższych rejonach zostały zawieszone:

5540 Flachau

5611 Großarl

5630 Bad Hofgastein

5640 Bad Gastein

6553, 6555 Kappl und See

6561-6563 Ischgl, Galtür

6580 St. Anton

9844 Heiligenblut

6762 Stuben

6763 Lech

6764 Dalaas, Wald am Arlberg, Lolch

6767 Hochkrumbach, Lechleiten, Warth

6888 Schröcken

6450 Sölden

6580 St. Christoph

Norwegia, Estonia, Irlandia, Wielka Brytania

Kurierzy nie będą prosili o podpisy odbiorców podczas dostaw paczek. Na potwierdzeniu doręczenia kurier wpisze imię/nazwisko osoby, która paczkę odbiera lub informację, że paczkę dostarczono.

Łotwa

Wprowadzono rozwiązanie umożliwiające wyznaczenie miejsca dostawy paczek bez konieczności składania podpisu. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Finlandia

Możliwe są utrudnienia w kursowaniu promów z Estonii do Finlandii i z Finlandii do Estonii.

Czechy

Większość terytorium jest obsługiwana. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Doręczenia i odbiory w poniższych rejonach zostały zawieszone:

783 21, 783 24, 783 91, 784 01

Szwajcaria

Wszystkie paczki, które nie będą dostarczone zostaną zwrócone. W odniesieniu do tych paczek konieczne będzie przygotowanie dokumentacji koniecznej do dokonania odprawy importowej na teren Unii Europejskiej.

18.03.2020 - Koronawirus – Informacja o zmianach w usługach sobotnich i nowych godzinach pracy recepcji w oddziałach DPD Polska

Informujemy o zmianach w usługach sobotnich i nowych godzinach pracy recepcji w oddziałach

 • od najbliższej soboty, tj. 21 marca 2020 r. serwis "Doręczenie w sobotę" do odwołania zostaje zawieszony
 • od najbliższej soboty, tj. 21 marca 2020 r. recepcje oddziałowe, do odwołania będą zamknięte w soboty
 • od najbliższego poniedziałku, tj. 23 marca 2020 r. do odwołania, recepcje w oddziałach będą czynne w godz. 10.00-18.00

18.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

18.03.2020 - Koronawirus – międzynarodowy transport kołowy

DPD CLASSIC

Włochy

Doręczenia w prowincjach Bergamo and Brescia zostały wstrzymane. Szczegółowy wykaz nieobsługiwanych kodów pocztowych znajdziecie Państwo tu: https://brt.mag-news.it/nl/res/3854/newsletters/129/files/cap_localit_bg_bs_cr.pdf 

17.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenie w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

17.03.2020 - Koronawirus – międzynarodowy transport kołowy

W związku z sytuacją sanitarną na świecie i restrykcjami wprowadzanymi przez poszczególne państwa, nadawca przed wysłaniem paczki zobligowany jest do zweryfikowania czy miejsce, do którego przesyłka jest wysyłana, jest otwarte i czy towary są tam przyjmowane.

Należy również mieć na uwadze, że ze względu na wzmożone kontrole na granicach państw i tworzące się w ich wyniku kolejki, czas dostawy paczek może być dłuższy niż standardowy.

Dodatkowo rząd w Polsce wprowadził zakaz wysyłania za granicę artykułów medycznych tj. maseczki, rękawiczki czy żele antybakteryjne itp. https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ministra-zdrowia-ws-obwieszczenia-antywywozowego

DPD CLASSIC

Włochy

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Hiszpania

Cały obszar jest obsługiwany (częściowa kwarantanna Manresa, brak dostaw). Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Zamknięte są wszystkie punkty Pickup

Kody pocztowe w mieście Igualada, które nie są obsługiwane:

08672,8700, 08718, 08781, 08785, 08789, 08695, 08710, 08719, 08782, 08786, 08791,08698, 08711, 08773, 08783, 08787,08699, 08712, 08779, 08784, 08788

Francja

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Wszystkie punkty Pickup zostały zamknięte.

Niemcy

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Niderlandy

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Szkoły i instytucje publiczne są zamknięte do 6.04.

Austria

Większość terytorium jest obsługiwana. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Część punktów Pickup może być zamknięta. Doręczenia i odbiory w poniższych rejonach zostały zawieszone:

6553 Seey

6555 Kappl

6561 Ischgl

6562 Mathon

6563 Galtür

6580 St. Anton am Arlberg

9844 Heiligenblut

Norwegia, Estonia, Irlandia

Kurierzy nie będą prosili o podpisy odbiorców podczas dostawy paczki. Na potwierdzeniu doręczenia kurier wpisze imię/nazwisko osoby, która paczkę odbiera.

Łotwa

Wprowadzono rozwiązanie umożliwiające wyznaczenie miejsca dostawy paczek bez konieczności składania podpisu. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Finlandia

Możliwe są utrudnienia w kursowaniu promów z Estonii do Finlandii i z Finlandii do Estonii.

Czechy

Większość terytorium jest obsługiwana. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Doręczenia i odbiory w poniższych rejonach zostały zawieszone:

783 21, 783 24, 783 91, 784 01

Kraje, które nie zostały wymienione powyżej są również obsługiwane. Należy kierować się informacjami ogólnymi w ich przypadku.

16.03.2020 - Koronawirus – transport i doręczenia w Polsce

Transport i doręczenie w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

16.03.2020 - Koronawirus – międzynarodowy transport kołowy

DPD CLASSIC - Spodziewane są wydłużone (1-2 dni) czasy transportu przesyłek eksportowych ze względu na kontrole prowadzone na granicach w całej Europie. Państwa nie wymienione poniżej obsługiwane są bez wyłączeń. Należy jednak pamiętać, że duża część firm, restauracji i instytucji publicznych jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Włochy

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Hiszpania

Cały obszar jest obsługiwany (częściowa kwarantanna Manresa, brak dostaw). Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Francja

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Niemcy

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Niderlandy

Cały obszar jest obsługiwany. Szkoły i instytucje publiczne są zamknięte do 6.04

Norwegia, Dania, Szwecja

Zamknięta granica DE/DK i DK/SE i wzmożone kontrole spowodują wydłużenie czasu transportu.

16.03.2020 - Koronawirus – środki ostrożności w DPD Polska

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną , Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało zalecenia dla przedsiębiorców z branży transportowej i logistycznej.
Link: https://www.gov.pl/web/rozwoj/zalecenia-dla-branzy-transportowej-i-logistycznej-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa
Jednym z nich jest promowanie wśród Klientów płatności bezgotówkowych (karta kredytowa, debetowa, BLIK itd.), dlatego dbając o komfort i bezpieczeństwo Klientów, DPD Polska udostępnia opcję elektronicznej płatności za COD u Kuriera wszystkim swoim Klientom.

Koronawirus – środki ostrożności w DPD Polska na czas zagrożenia epidemiologicznego

•    Chcąc zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom, pracownikom i współpracownikom, DPDgroup wdrożyła już miesiąc temu we wszystkich jednostkach, w tym w DPD Polska, środki zapobiegawcze zgodne z zaleceniami światowych i krajowych instytucji nadzoru sanitarnego i epidemiologicznego.
• Pracownicy i współpracownicy firmy otrzymali instruktaż zawierający zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia wsparty odpowiednimi instrukcjami graficznymi. Zostali oni także poinformowani o zasadach postępowania w okresie zwiększonych zachorowań na choroby wirusowe i zobowiązani do przestrzegania zaleceń nadzoru sanitarnego.
• Wszystkie podróże służbowe do miejsc, w których stwierdzono ryzyko infekcji koronawirusem zostały wstrzymane do odwołania. Firma odradza także prywatne podróże do rejonów, gdzie występują jego ogniska. DPD Polska poprosiła również wszystkich pracowników, którzy w ostatnim czasie podróżowali do zagrożonych miejsc, by poinformowali o tym swoich przełożonych. Działanie ma na celu uzgodnienie zasad i możliwości podjęcia pracy zdalnej. Również wszystkie agencje pracy tymczasowej, które współpracują z DPD Polska, już ponad miesiąc temu otrzymały wytyczne dotyczące 14–dniowej kwarantanny.
• W związku z nadzwyczajnymi środkami ostrożności dotyczącymi zagrożenia koronawirusem, tymczasowo zmieniły się także zasady doręczenia. Kurierzy mają prawo dostarczać przesyłki pod drzwi i bez podpisu odbiorcy pod warunkiem, że kurier nawiąże wcześniej kontakt z odbiorcą i odbiorca wyrazi zgodę na takie doręczenie. Rozwiązanie to ma zapewnić maksymalna ochronę dla adresata i kuriera podczas doręczenia.
• Niektóre procedury doręczeniowe podyktowane są jednak wymogami prawnymi i procedurami zdefiniowanymi przez klientów i te wymagają bezpośredniego kontaktu z odbiorcą. W ich przypadku podejmujemy działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa obu stronom.
• Aby wspomóc naszych podwykonawców jesteśmy w trakcie wyposażania kurierów w higieniczne środki zabezpieczenia osobistego.

Koronawirus – informacja o doręczeniach

W związku z czasowym zamknięciem szkół, przedszkoli, żłobków, uczelni wyższych oraz rekomendowanym przez samorządy zamknięciem ośrodków i instytucji kultury, poradni szkolno – pedagogicznych, obiektów sportowych, ogrodów zoologicznych, uprzejmie informujemy, że przesyłki adresowane do placówek, które zostały lub zostaną zamknięte, mogą być zwracane do nadawcy.
Powyższa informacja będzie na bieżąco aktualizowana.

Ograniczenia doręczeń we Włoszech

Uprzejmie informujemy, że w związku sytuacją sanitarną we Włoszech i wytycznymi lokalnych władz, doręczenie paczek w poniższych gminach zostało zawieszone do odwołania. Wszystkie przesyłki znajdujące się na terenie tych gmin oraz te, które tam dotrą, zostaną zwrócone do nadawców.

 • 26845 CODOGNO (LO)
 • 26823 CASTIGLIONE D'ADDA (LO)
 • 26841 CASALPUSTERLENGO (LO)
 • 26861 FOMBIO (LO)
 • 26847 MALEO (LO)
 • 26867 SOMAGLIA (LO)
 • 26821 BERTONICO (LO)
 • 26827 TERRANOVA DEI PASSERINI (LO)
 • 26844 CASTELGERUNDO (LO)
 • 26848 SAN FIORANO (LO)
 • 35030 VO’ EUGANEO (PD)
Witryna stworzona na platformie